9 października 2018

Benedyktyński program zarządzania. Warsztaty przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta

Celem warsztatów jest stworzenie warunków i pomoc w odnalezieniu równowagi w życiu osób aktywnych zawodowo, kierujących innymi („zarządzanie sobą”).
Jeśli zgodzimy się z tym, że każda organizacja, która ma być zdolna do przetrwania i rozwoju powinna być wspólnotą celów i wartości, spojrzenie na rolę opata, opisaną w Regule oraz na zasady funkcjonowania benedyktyńskiej organizacji może wnieść istotną wartość dodaną do myślenia o tym jak powinny funkcjonować współczesne organizacje (także biznesowe) oraz jak powinna przejawiać się w nich rola charyzmatycznego lidera. Na przykładzie cech i sposobów działania opata oraz innych osób pełniących ważne funkcje we wspólnocie, opisanych przez św. Benedykta, szukamy optymalnego stylu przywództwa, pokazując także relacje pomiędzy możliwością skutecznego przewodzeniem innym a umiejętnością odpowiedzialnego kierowania swoim życiem osobistym. Poczucie misji, sensu i celu, integralność wewnętrzna, działanie odwołujące się do wartości, kompetencje oraz umiejętność zachowania równowagi w codziennym życiu stają się podstawą skutecznego przywództwa.

 
Adresatami warsztatów są między innymi liderzy biznesowi, liderzy organizacji społecznych oraz liderzy duchowi.

Warsztaty prowadzi dr Ryszard Kołodziej - konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, przez kilkanaście lat także wykładowca zarządzanie na prywatnych uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami.Wasze Opinie: 


"Bardzo się cieszę, że wziąłem udział w tych warsztatach. Uważam, że tego typu warsztaty są bardzo potrzebne dla dobra naszego społeczeństwa."

"Z prowadzonych zajęć jestem zadowolony. Chciałbym je w przyszłości kontynuować, zarówno jeśli chodzi o zarządzanie innymi ludźmi jak i przede wszystkim zarządzanie samym sobą. Tyniec to miejsce wyjątkowe i sprzyja refleksji i zadumie. "

"Pobyt w tym miejscu oraz poziom merytoryczny warsztatów całkowicie spełnił moje oczekiwania."


ZACHĘCAMY do dzielenia się swoimi opiniami, refleksjami i propozycjami

ZAPISZ SIĘ:


tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@jg.benedyktyni.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią.